Windows 8 Refresh

Format atmak artık çok kolay
 Windows 8‘le birlikte gelen “refresh” özelliği ve diğer bazı özellikler heyecanla bekleniyor
Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8 ile Refresh özelliği sayesinde Windows’u baştan yüklemeyi çok kolay bir hale getiriyor. Refresh, uygulamalarınızı, Windows ayarlarınızı ve kullanıcı profilini de koruyor.

Windows 8, aynı zamanda sıfırlamaya yarayan Reset işlevini de sunuyor. Bu işlevi kullandığınızda Windows 8, tamamen temiz bir hale geliyor.Windows 8in Refresh özelliği nasıl çalışıyor?

Refresh özelliğini kullandığınızda işletim sistemi, teknik olarak baştan yükleniyor. Refresh işlemnin temel farkı ise verilerinizi, Windows ayarlarını ve Metro uygulamalarını otomatik olarak yedeklemesi ve işletim sistemi yüklendikten sonra bunları geri yüklemesi. Bu sayede ayarlarınız ve verileriniz aynen kalıyor, aynı zamanda temiz bir Windows elde etmiş oluyorsunuz.

Refresh’i kullanmaya Windows 8 düzgün çalışmadığında veya hiç çalışmadığında ihtiyaç duyabilirsiniz. Refresh, ağ ayarları, mobil genişbant ayarları, BitLocker ayarları, sürücü harfi atamaları gibi ayarları saklıyor.

Ancak dosya türü ilişkilendirmeleri, görüntü ayarları ve Windows Güvenlik Duvarı ayarları varsayılanlara sıfırlanıyor. Böylece bu ayarların sorunun kaynağı olmadığından emin olabiliyorsunuz.

Önceki Yazı:Apple iOS 5.1 indirilebilir
Sonraki Yazı:25 Mart 2012 saatleri ileri almayı unutmayın
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...