TL simgesini Windows'a ekleyin

Yeni simgeyi klavyenize ekleyin! İndirin!

Türk Lirası’nın yeni simgesi (sağda) 8 Eylül 2011’de başlayan yarışmanın sonucunda belli oldu. “Anlaşılabilir, özgün, estetik, elle yazımı kolay ve akılda kalıcı” olarak nitelendirilen yeni simgeyi bilgisayarınızda, cep telefonunuzda veya tabletinizde nasıl yazacağınızı merak ediyorsanız, bunun yolu gayet basit.

Windows’da yeni TL simgesini kullanma

Yeni TL simgesi için AbakuTLSymsSans adındaki yazı tipini yüklemeniz gerekiyor. TCMB tarafından sağlanan yazı tipini aşağıdaki ilgili bağlantıya tıklayarak yükleyebilirsiniz. Dosyayı çalıştırdığınızda yazı tipinin yüklenebilmesi için yönetici izni vermeyi unutmayın.

Bu işlemin ardından Başlat menünüze “TLSimgeKisayol.exe”yi çalıştırmanızı sağlayan bir kısayol eklenecek. Bu programı çalıştırdıktan sonra AltGr+T veya Ctrl+Alt+T kısayolunu kullanarak yeni TL simgesini yazabilirsiniz. Programın sistem uyarıları alanındaki simgesine sağ tıklayarak istediğiniz zaman kapatabiliyorsunuz.

Diğer platformlar ve kurulum yönergeleri (Pardus, Debian, Rethat) için bu bağlantıya tıklayın. (chip) http://www.tcmb.gov.tr/yeni/iletisimgm/TLSimge/kurulum.html

Önceki Yazı:Cmos checksum error defaults loaded hatası nedeni ve çözümü
Sonraki Yazı:Mili Eğitim Bakanlığı sınavları tamamen kaldırmak için harekete geçti
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...