Superonline’ın “Adil Kullanım Koşulları” kullanıcılarını kızdırdı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ülkemizde internet servis sağlayıcı olarak tercih edilebilen birkaç şirketten biri olan Superonline, Fiber İnternet hizmetine getirdiği “Adil Kullanım Koşulları” uygulamasıyla kullanıcılarını kızdırdı.

Şirketin devreye soktuğu uygulamaya göre Fiber İnternet kullanıcıları belirli veri indirme miktarlarını aştıklarında bant genişliklerinin 512 Kbps indirme, 128 Kbps yükleme hızıyla limitlendiğini görecek.

Yapılan düzenleme Adil Kullanım Koşulları adıyla anılsa da bir çeşit kota uygulaması olduğu ortada. 10 Mbps bağlantı kullananlar ay içinde 50 GB, 20 Mbps kullananlar 100 GB, 50 Mbps kullananlar 250 GB, 100 Mbps kullananlar da 500 GB indirme limitini geçtiklerinde bağlantı hızları Superonline tarafından 512/128 Kbps ile sınırlandırılacak.

Şirketin kendi sosyal medya hesapları üzerinden konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamalar, kullanıcı tepkilerine zemin oluşturmuş durumda.

Emsal Karar Çıktı: Superonline Adil Kullanım Aldatmacasına Dur Denildi!

Bülent Özkılıç adlı kullanıcının 21.10.2011 tarihinde Tellcom (Superonline) aleyhine Beylikdüzü İlçe Hakem Heyeti’ne açtığı dava sonuçlandı ve sınırsız adıyla satılan internete kota koyulamayacağı, hız düşürümü uygulanamayacağı kararı çıktı. Darısı tüm kullanıcıların başına arkadaşlar.

 

Önceki Yazı:Milli Piyango 31 Aralık 2011 Çekiliş Sonuçları
Sonraki Yazı:YENİ YILA ZAMLARLA GİRDİK
1 Yorum
  1. burhan

    bu adil kullanım nerden çıktı daha biraylık aboneyim kotanızın yüzde seksenini kullandınız diye bir mesaj geldi bir anlam veremedimbeni aydınlatırmısınız

Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...