Sony Xperia için Resmi Android 4.0 Ice Cream Sandwich Beta ROM Yayınlandı

Popüler Android telefon üreticilerinden birisi diyebileceğimiz Sony Mobile (önceden Sony Ericsson olan) tarafından Xperia serisi telefonlar için Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümü Beta olarak yayınlandı.

Bir inceleme videosu da paylaşılan güncelleme ile kullanıcı arayüzü geliştirilmesi, face unlock özelliği, hızlı arama özelliği ve FM Radyo sertifikası gibi yenilikler gelmiş….

Sony Ericsson’un kısa süre önce sadece Sony Mobile adı altında hayatına devam edeceğini açıklamasının ardından, Sony tarafından yapılan resmi açıklama doğrultusunda Unlocked 2011 Xperia cihazları için Android 4.0 Beta güncellemesi yayınlandı. Yayınlanan bu güncelleme ile modem tip onayı ve FM Radyo ve GSM gibi önemli fonksiyonların kullanımı için sertifika alınmış oldu. Diğer onay bekleyen sertifikaların ise resmi güncelleme ile geleceği açıklandı.

Ice Cream Sandwich güncellemesini kullanıcıların sorunsuz yaşaması için bilgileri eksik etmeyeceğini açıklayan Sony Mobile’ın Beta güncellemesi ile gelen yenilikleri şu şekilde:

  • Geliştirilmiş Arayüz: Ice Cream Sandwich sürümü ile gelen yeni kullanıcı arayüzü ve Ocak ayında duyurulan Xperia S telefonunda yer alan yeni arayüz özellikleri
  • Face Unlock ve LockScreen (Kilit Ekranı): Kilit ekranındayken direk olarak kamera ekranına giren bir kısayol tuşu eklendi. Ayrıca, müzik dinlerken; kilit ekranında olsanız dahi müzik kontrolü sağlayabiliyorsunuz. Yeni ICS güncellemesi ile ön kameraya sahipn olan tüm telefonlar için Google’ın yeni Face Unlock özelliğini kullanabileceksiniz. Fakat şimdilik Google’ın Mobile Services (GMS) uygulamaları ile kullanılabilir değil
  • Bağlantı Etkinleştirildi: FM Radyo ve GSM için sertifika onayı alındı.
  • Güncellenen E-Posta Uygulaması: E-Posta arayüzü güncellendi ve e-posta yönetimi, kullanımı artık daha basit.
  • Hızlı Arama Özelliği: Telefon aramaları yaparken kullanacağınız hızlı arama seçeneği eklendi. Aşağıdaki Demo videodan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Aşağıdan 2012 Xperia cihazlar için yayınlanan ICS güncellemesi ile ilgili Demo videoyu izleyebilirsiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=14Tf-BeK45c

Xperia telefonları için yayınlanan bu Beta sürümünün kurulumu ile ilgili detaylı açıklama yapılmış fakat geliştiriciler haricinde kurulması pek uygun görülmemiş. Stabil resmi sürüm çıktığında sizlere kurulum detayları ile ilgili bilgilendirmeye yapacağız.

Önceki Yazı:WordPress Video Teması
Sonraki Yazı:Fifa 2012 Açılıp Kapanma Hatası ve Çözümü
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...