Küme düşme kalkacak!

Yeni şike yasası 2. kez köşke çıktı, onaylanarak yürürlüğe girdi.

Şimdi sıra takımları kurtarmaya geldi. Acele etmeden, yavaş yavaş, kimseyi hoplatmadan, zıplatmadan alıştıra alıştıra, küme düşme cezası da kalkacak elbet!

HERKES ERSİN MURADINA..

Kulüpler Birliği’nin de TFF’ye “Düşmeyi kaldırın” önerisini getirmesi konuyu iyice alevlendirdi. Herkes takımları küme düşmekten kurtarmanın telaşına düştü! Öyle bir yol bulunsun ki, bu iş de bir an evvel olsun bitsin. Nihayetinde herkes bu sıkıntıdan kurtulsun, huzur içinde, onlar ersin muradına, biz çıkalım kerevetine..

ÇARELER TÜKENMEZ

Aksi takdirde, adı geçen takımların hepsi küme düşerse, futbolumuzda büyük deprem olur! Türk futbolu en az beş sene belini doğrultamaz. Aman böyle bir tatsızlık olmasın da, hukuk da düzelir, yeni bir düzenlemeler de yapılır, işler de kitabına uydurulur. ‘Demokrasilerde çare tükenmez’ dememişler mi!

BUGÜNÜN İŞİNİ YARINA BIRAKMAYALIM

Hukuk deyince, ceza hukuku, spor hukuku, şike hukuku birbirine karıştı. Milletin de bunları duya duya kusacağı geldi ama, olsun varsın. Bir tatsızlık çıkmasın da, bunların hepsi düzelir! Biz bugüne bakalım, bugünün işini yarına bırakmayalım.

Şayet gelecekte şike mike olur da, yine birilerini kurtarmak gerekirse, onun da çaresine bakılır, talimat değişikliğine gidilir, yeni düzenlemeler yapılır. Belkide bunların hiçbirisi olmadan, millet uslu uslu maçını seyreder. Kimse de derdine düşmez. Hukukla falan uğraşmak zorunda kalınmaz. Hem yarın ne olacağını bilmek haddimize mi düşmüş. Hele biz bugünün işini hayırlısıyla bir halledelim..

GÜLERİZ AĞLANACAK HALİMİZE

Velhasıl biz bu işi iyice ağzımıza,burnumuza bulaştırdık. Bataklığa öyle bir daldık ki, çıkabilene aşk olsun. Günü kurtaralım derken Türk futbolunun içine ettik. İşte asıl deprem işte o zaman olacağının farkına bir türlü varamadık!.

Önceki Yazı:WordPress Türkçe 3.3 çıktı Hemen Güncelleyin
Sonraki Yazı:Microsoft Nokia’yı Satın Alıyor
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...