Kıl Dönmesine Mucize Çözüm

Uzun süre aynı pozisyonda hareketsiz oturmanın neden olduğu kıl dönmesi ameliyata gerek olmadan artık ilaçla tedavi edilecek. Kıl dönmesine mucize çözümü bir ilaç firması geliştirmektedir.
Bir ilaç firması, kıl dönmesini tedavi edecek ilaç geliştirdi. Almanya’da dermatest klinik laboratuarlarında yapılan Safety ve pozitif dermatolojik testlerden geçen ilaç, 11 yıllık bir AR-GE çalışmasının sonucu. Sıvı formda olan ilaç günde bir kez kullanılıyor.
TC Sağlık Bakanlığı İlaç Eczacılık Genel Müdürlüğü’nden gerekli izinleri alan ilaç Türkiye ile birlikte dünyada da satışa sunulacak.
Kıl dönmesi, kılların kuyruk sokumu ve nadiren göbekte cilt altına geçip yara, abse ve fistül oluşturması demek. Kıl dönmesi, yani ‘Dermoid kist‘ veya ‘Pilonidal sinüs‘, cilt altı kıl yuvası olarak ifade ediliyor. Sırt ve baştan dökülen kılların kuyruk sokumundaki iki kaba et arasında, kıllı ve terli oluğa takılıp sürtünmelerle oluğun en dibindeki ter bezi deliklerinden vida gibi dönerek cilt altı yağ dokusu içine hissettirmeden girmesiyle meydana geliyor.
Hastalık, kılın deride labirentler açması, peşinden labirentlere giren bakterinin de katkısı ile çevresini iltihaplandırması sonucu oluşuyor. Hastalık iltilaplı veya kanlı, kokulu akıntılara ve abselere neden olabiliy

Önceki Yazı:Vsro Kurulum
Sonraki Yazı:Kur Bilgisayarınıza Takılı Bir Sabit Disk Bulamadı'' Hatasının Çözümü
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...