Jailbreak nedir ve nasıl yapılır iPhone ve iPad için jailbreak yapma

Apple iPhone, iPad ve iPod için Jailbreak :

Jailbreak için sklkla Greenpoison ve Redsnow giib programlar kullanlr ve bir takm tu kombinasyonlarna baslr. Fakat bugün burada sizlere jailbreak yapmann en kolay, en güvenilir ve en hzl yöntemini göstereceim.

Güvenli sözcüünün altn bir kez daha çizmek istiyorum, çünkü USB ile Apple cihaznz bilgisayara balamak ve DFU moda geçmek bazen baarsz olabilir ve çökmelere yol açabilir.

Fakat sizlere önce jailbreakin ne olduundan ksaca bahsetmek istiyorum.

Jailbreak Nedir ve Ne e Yarar

Apple ürünlerinin en önemli özellii salamldr. Yani genelde Apple cihazlar kullanrken çökme, kilitlenme veya virüs bulama gibi sorunlarla karlamazsnz. Peki Apple bunu nasl baaryor Tabi ki sadece kendisinin deneyip onaylad ve cihaza hiçbir zarar vermeyecek programlar ve uygulamalar kullanmamza izin vererek baaryor. Ayn zamanda bu iten  iyi de para kazanyor. Appstore’daki yazlmlar buna örnektir. Buradaki programlar genel olarak güvenlidir ve cihaza hiçbir zarar vermez.

Jailbreak ise sadece paral ve pahal uygulamalar bedava yüklemek deil, ayn zamanda Appstore’da olmayan ve Apple’n kurallarna uymayan program ve yamalar da kullanabilmektir. Yani iPhone yada iPad’inizi kendi zevkinize göre kiiselletirebilmektir. Mesela jailbreak yaplmayan bir iPhon’a tema yükleyemezsiniz. Ayrca jailbreak yaparsanz crackli ve ifresi krlm programlarda cihaznza yükleyebilir ve çaltrabilirsiniz. Örnein normalde epey pahal olan navigasyon cihazlar, jailbreak yaplm telefonlar için bedava

Jailbreak ilemini en güvenli nasl yaparz

iPhone, iPod Touch ve iPad cihazlarnda bulunan Safari taraysyla  http://www.jailbreakme.com adresine gidin.

Sitenin arayüzü tpk Appstore’un görünümü gibi ve uygulama yükleme ilemi de neredeyse tamamen ayn. Tek yapmanz gereken   FREE butonuna tklamak ve hemen ardndan da INSTALL butonuna tklamak. Alttaki resimde sitenin görünümü gözüküyor.

Daha sonra ana ekrannzda Cydia ikonu görünecektir. Tüm bu jailbreak ilemini tek tkla yaptnz. Nasl ama bayaa hzl deil mi

JailbreakMe kalc bir jailbreak ilemi sunar. Yani iphone cihaznz restart yapsanz veya cihazn bataryas bitse de jailbrek özellii devam eder.

Önceki Yazı:Crysis 2 Hileleri
Sonraki Yazı:Bebekler neden sarılık olur Bebeklerde sarılığın sebepleri nelerdir
1 Yorum
  1. […] Jailbreak nedir ve nasıl yapılır iPhone ve iPad için jailbreak yapma […]

Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...