iPad için Facebook Uygulaması Yayınlandı

350 milyondan fazla aktif mobil kullanıcısı olan Facebook bir ilki gerçekleştirdi.

İlk iPad tabletin çıkmasından 1.5 yıl sonra nihayet Facebook uygulaması da geldi.

Facebook, ilk iPad’in yayımlanmasından 18 ay sonra kendi resmi uygulamasını çıkardı. Sade tasarımlı uygulamada fotoğraf ve videolar tam ekran görüntülenebiliyor.

Toplam üye sayısı 600 milyonu bulan, 350 milyondan fazla da aktif mobil kullanıcısı olan Facebook, yeni mobil web (HTML 5) sayfasını ve Apple’ın iOS işletim sistemi kullanan iPhone, iPad ve iPod Touch ürünleri için geliştirdiği yeni uygulamasını devreye soktu. Yeni sayfa ve uygulamalar Facebook kullanıcılarının mobil cihazlar üzerinden Facebook oyun ve uygulamalarının tümüne ulaşmalarına ve kullanmalarına da olanak tanıyor.

Facebook’un yeni mobil sayfası ve iPad’lerde de kullanılabilecek şekilde yeniden tasarlanan iOS uygulaması hem kullanıcılara hem de geliştiricilere önemli faydalar sağlıyor. Uygulamayla birlikte arayüzler, Profiller, Arkadaşlar, Fotoğraflar, Gruplar, Mesajlar, Etkinlikler ve Yer Hizmetleri gibi birçok özelliğe ulaşımı optimize edecek şekilde yeniden tasarlandı. Örneğin, yeni uygulamayla Facebook fotoğraflarını iPad’de tam ekran modunda görüntülemek ya da Airplay cihazlarıyla televizyonda Facebook fotoğraflarını veya videolarını izlemek mümkün.

Facebook’un sosyal paylaşımları mobil platform ile genişletmesi ve Haber Kaynağı, İstekler, Bildirimler ve Yer İşaretleri gibi kanalların mobil platforma da kayması, uygulama geliştiricilerine yeni bir alan sunuyor.

Tasarım açısından her şey elinizin altında olan uygulamayı indirmek isteyenler buradan indirebilirler.

Önceki Yazı:CyanogenMod 7.1 Custom ROM Yayınlandı! Artık 68 Android Cihaz Destekliyor
Sonraki Yazı:Nokia'nın yeni zil sesi indir
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...