HTC Speak, Siri'ye rakip mi olacak?

HTC Enveador‘un sızdırılan RUU dosyalarından Sense 4.0 ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. HTC Enveador’da bulunan yeni yazılımlar ne işe yarıyorlar?

İlk olarak Edge adı ile çıkan sonra Endeavour ve en son Endeavor adını alan HTC’nin 4 çekirdekli akıllı telefonu, süpriz bir gelişme olmadığı sürece dünyanın ilk 4 çekirdekli akıllı telefonu olacak.

Daha önce yaptığımız haberlerde sızdırılan rom üzerinden alınan HTC Endeavor’ın teknik özelliklerini ve kullanılacak olan Sense 4.0 ile ilgili detaylı görselleri sizlerle paylaşmıştık.

Bunların haricinde HTC’nin, Sense 4.0’a yeni yazılımlar hazırladığını da görmiş olduk. HTC, Sense 4.0 ile birlikte yeni bir video düzenleme programı ve HTC Speak adında ses kontrol yazılımı bulunduruyor.

HTC Speak ile ilgili bilgiler net ve kesin değil. HTC Speak, Android’de bulunan sesli arama ve sesli yazdırma komutlarının birleştirilmiş hali gibi bir yazılım mı olacak yoksa Apple’ın Siri yazılımı gibi sesli asistan yazılımı mı olacak henüz net bir bilgi yok.

Zaten HTC, Sense arayüzü ile diğer Android yazılımlarından kendisini çabucak ayırd ettirmeyi başarabiliyordu. Yeni gelecek iki yazılımla da bu başarısını pekiştirmiş olacak gibi gözüküyor.

Tabi video düzenleme programı da oldukça önemli bir adım. HTC’nin Sense 3.5 arayüzü ile gelen fotoğraf çekim efektleri, video için de gelir ve üzerine edit yapılma imkanı ile beraber sunulduğunda oldukça başarılı bir kullanıcı deneyimi sunacağını düşünüyorum.

Önceki Yazı:Artık çekmeyen telefon kalmayacak
Sonraki Yazı:İphone istediğin rüyayı gösteren uygulama
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...