HTC Desire S Android 4.0 Güncellemesi

HTC Desire S telefonu için Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesini yayınlamasını beklemek istemiyorsanız; sizin için güzel haberlerimiz var.

Developer’lar tarafından HTC Desire S kullanıcıları tarafından beklenen Android Ice Cream Sandwich güncellemesinin Beta sürümü yayınlandı. HTC, henüz çıkış tarihi için resmi bir gün vermemiş olsa da ICS’yi Beta olarak telefonunuzda kullanmaya başlayabilirsiniz…

 

Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesinin HTC Desire telefonunuzda nasıl görüneceğini görmek için şimdilik Beta sürümle yetinebilirsiniz.

Önemli Not: Aşağıda anlatacağımız adımları sadece Unlock HTC Desire S’lerde kullanınız. Ayrıca, bu güncelleme adımları sadece custom recovery yüklü olan root edilmiş cihazlarda çalışmaktadır.

Güncelleme Adımları

1-) HTC Desire için son Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümüburaya tıklayarak bilgisayarınıza indirin. (Dosyada herhangi bir değişiklik yapmayın).

2-) HTC Desire için Google Apps Package yani Google Uygulama Paketini buraya tıklayarak indirin. (Dosyada herhangi bir değişiklik yapmayın).

3-) USB kablosuyla telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.

4-) İndirdiğiniz dosyalarda bir değişiklik yapmadan telefonunuzun hafızasına atın.

5-) Ayarlar >Uygulamalar > Geliştirme > USB Debugging (USB Hata Ayıklama)” sekmesinden USB Debugging’i aktif hale getirin.

6-) Ardından buraya tıklayarak HTC’nin resmi Sync kurulumunu indirin. HTC Sync bilgisayarınıza sadece HTC’nin USB sürücülerini yüklemeniz için gerekli olacaktır. USB sürücüleri yüklendikten sonra yükleme işlemini durdurun.

7-) “Ayarlar > Güç/Power > Fast Boot (Hızlı Boot)” sekmesinden Hızlı Boot’u devre dışı bırakın.

8 -) Telefonunuzu Revory Mod’unda Reboot yapın (tekrar başlatın). Bu adımı şu şekilde yapabilirsiniz: Telefonunuzu önce tamamen kapatın. Ses kısma tuşuna ve Power (Güç) tuşlarına basılı tutun. Telefon boot olduğunda menüden “Recovery” ‘yi seçin ve Recovery Mod‘da telefonu başlatın.

9-) Recovery menüsünden “Clear storage” yani Depolanan veriyi sil seçeneğini seçin.

10-) “install zip from sd card” yani sd card dosyanızdaki zip’i yükleme seçeneğini seçin. Ardından daha önce telefonunuza attığınız ICS güncellemesini seçin. Ardından ICS güncelleme işlemleri başlayacaktır.

Şimdi bu adımları tekrar yaparak Google Uygulamalarını zip dosyasından kurun.

Tüm bu işlemler toplam 5-10 dakikanızı alacaktır. Bu işlemlerden sonra telefonunuzu yeniden başlatın.

Tebrikler!. HTC Desire S telefonunuza başarılı ile Ice Cream Sandwich Beta güncellemesini kurmuş olacaksınız.

 

Önceki Yazı:QQ Player Android
Sonraki Yazı:2012 Asgari ücret 701,14 TL
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...