Google, Drive'ın özelliklerini duyurdu

Geçen hafta Brezilya’da bir Google çalışanının yaptığı sunum sırasında sızdırılan görüntülerin ardından Google nihayet Drive’ın resmi duyurusunu yaptı.

Bulut teknolojisi, interneti bir depolama yeri olarak kullanmanızı sağlıyor. İster tablet ister bilgisayar olsun tüm platformlardan bilgilerinize ulaşabileceğiniz uygulama; her türlü resim, video veya dökümanı saklamanıza izin veriyor. PDF, HD video, Illustrator ve Photoshop programın desteklediği dosya türlerinden birkaçı…

Google menüsünü entegre olacak Drive, her yerden dosyalarınıza erişmenize ve arkadaşlarınızla belgeler üzerinde birlikte çalışmanıza izin verecek.

Google’un Bulut teknolojisinin en dikkat çeken özelliği  sürücüde depolanan öğeleri etiketlemenize izin vermesi olarak gösteriliyor. Akıllı etiketleme adı verilen sistemde bir köprü resmini işaretlediğinizde bir dahaki köprü aramalarında etiketlediğiniz bu fotoğraf diğer sonuçlarla birlikte gösteriliyor.

Optik Karakter Tanıma (OCR) teknolojisi kullanılarak, Google Drive sürücüsü taranan belgelerdeki metinleri tanıyabilir. Eğer eski bir kitaptan bir sayfa taradıysanız bu belgedeki sözcüklerle ilgili bir arama yapabilirsiniz.

PC, Mac ve Android cihazlarda kullanılabilen Google Drive’ın yakın bir zamanda iPhone ve iPad için de bir versiyon çıkması bekleniyor.

Ücretsiz olarak 5 GB’a kadar kullanılabilen Google Drive 25 GB’lık versiyonu 2.49 dolar 100 GB’lık versiyonu 4.99 dolar ve 1 TB’lık versiyonu ise 49,99 dolardan satılacak.

Microsoft SkyDrive 7 GB’lık ücretsiz depolama alanı sunarken Dropbox’ta bu rakam 2GB…

Önceki Yazı:Yeni Bir Yaşama Başlamanın En İyi Yolları Hürriyet Emlak Gazetesi'nde!
Sonraki Yazı:Türkiye'de internet çöktü
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...