Galaxy S Android 4.0 Güncellemesi Yapılmayacak

İlk çıktığı günden itibaren Samsung’un yükselen yıldızı çabuk unutuldu.

Şirket hafta başında yapılan açıklamada 2012 başında Android 4.0 Ice Cream Sandwich (ICS) güncellemesi yapılacak cihazların listesini yayınladı ama Galaxy S ve ilk nesil Galaxy Tab sahiplerinin merakını gideremedi. Ama şimdi bu cihazlara Android 4.0’ın gelmeyeceği resmi olarak açıklandı.

Yapılan açıklamada cihazların RAM ve ROM miktarlarının ICS ile birlikte TouchWiz ve diğer özel yazılımları karşılayamayacağı belirtildi. Hayal kırıklığına uğrayan 10 milyon Galaxy S kullanıcısının kafasını kurcalayan soru ise, işlemci ve bellek miktarı neredeyse aynı Nexus S ICS ile birlikte gelirken, Galaxy S’ in bundan neden mahrum kaldığı.

Samsung bu soruyu “Galaxy S, TouchWiz, operatör servisleri, video arama yazılımı, mobil TV gibi yazılımları çalıştırmak zorunda; Nexus S ise sadece “stok” Android 4.0’ı çalıştırıyor” diyerek geçiştirse de, Nexus S’ in bu konuda son derece yeterli olduğunu görüyoruz. Sadece TouchWiz’in eklenmesi ile teknik özelliklerin nasıl yetersiz kaldığı ise sizin yorumunuza kalıyor!

Önceki Yazı:Windows 7 Özelleştirici
Sonraki Yazı:500 bin kişiye iş müjdesi
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...