Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay Vefat Etti

Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, dün akşam saatlerinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etti…

Ford Otomotiv Sanayi AŞ’den yapılan açıklamada, ”Başardığı büyük projeler ile Koç Topluluğu’na ve Otomotiv Camiası’na unutulmayacak eserler bırakan Genel Müdürümüz Sayın Nuri Otay ani bir kalp krizi neticesi 6 Şubat akşamı vefat etmiştir. Otay ailesine başsağlığı ve sabır, merhuma Allah’tan rahmet dileriz” denildi.

Açıklamada, Otay’ın cenaze törenine ilişkin bilgilerin bilahare aktarılacağı bildirildi.

NURİ OTAY KİMDİR?

Geçirdiği ani kalp krizi ile vefat eden Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, Ford Otosan’da 1983 yılında metot mühendisi olarak başladığı kariyerine, 1 mart 2010 tarihinden itibaren Genel müdür olarak devam ediyordu.

Otay, İstanbul Erkek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra çocukluktan beri hayranlık duyduğu otomobil sektöründeki kariyerine 1983 yılında Ford Otosan’da başladı.

İlk görevi Elektroforez Boyahane projesinin otomasyon sisteminin devreye alınması olan Otay, daha sonraki yıllarda Dış Satın Alma Müdürlüğü, İstanbul Fabrika Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Otay, 2000 yılında kurulan Kocaeli Fabrikası’nın ilk Müdürü olarak global bir üretim tesisinin büyüme dönemini yaşadı.

2007 ve 2008 yıllarında Ford Avrupa’nın yönetim merkezinin bulunduğu Köln Üretim Tesisleri’nin Direktörü olarak Ford Motor Company bünyesinde görev yapan Otay, 2009 yılında Genel Müdür Başyardımcısı olarak Ford Otosan’a geri döndü. Otay, 2010 yılının Mart ayında Ford Otosan Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

1957 doğumlu Nuri Otay evli ve bir erkek çocuk babasıydı. (AA)

Önceki Yazı:Blackberry Protect İncelemesi
Sonraki Yazı:Bekleme Yapma, Yeni Bir Hayatı Yakala!
4 Yorum
  1. fabrikada hiçbir çalışından hakkında kötü bir laf duymamışımdır Allah Rahmet eylesin Ailesine ve Sevenlerine Allah Sabır versin

  2. Crownprince

    cenazesi bugün öğlen namazına istanbulda zincirlikuyu mezarlığında defnedilecek

  3. canfer

    2007 model fort connetim var ben koç logosundaki kaliteye güvenerek araç aldım aracımdan ses gelmeye basladı gebzedeki nazer servise gittim 850 tl masrafım oldu aynı arızayla aracı bana geri verdiler.bir servis bir arızayı nasıl bulamaz hergün bir parca değişiuolar.ben koç topluluğunun kurumsal kimliğine güvendim.ilginize saygilarımla.

  4. yorum aslında yanlış yere yapılmış bu site ford’un sitesi değil sadece genel müdürünün vefatı üzerine yazılmış bir yazıydı ama güveniniz tam olsun bir yetkili servisin arızanızı düzeltemedi diye genelleme yapmanız yanlış servisi ford otosana şikayet edebilirsiniz,bence siz http://www.ford.com.tr/Footer/iletisim-formu sıkıntınızı burdaki forma yazınız size en yakın zamanda dönceklerdir ve sıkıntınızı çözeceklerdir.

Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...