Facebook zaman tünelinden (timeline) çıkış yok

Facebook‘un yeni özelliği Timeline‘dan krutulmak isterseniz bile çıkış yok

Facebook’un yeni özelliği Timeline (Zaman Tüneli) ile profilinizin görünümünü çok daha detaylı bir şekilde değiştirebiliyorsunuz. Timeline ile çok yaratıcı sayfalar hazırlayanlar olsa da, birçok kullanıcı eski görünümde kalmayı tercih ediyor. Ama ne yazık ki bu çok yakında mümkün olamayacak.

Dolandırıcıların yeni tuzağı ise Timeline’dan sıkılıp eski profiline dönmek isteyen kullanıcılar için… Basit bir Facebook uygulaması, sizi eski profilinize döndüreceğini vaat ediyor ama aslında tüm kişisel bilgilerinizi ele geçiriyor. E-posta adresinizi spam postalar atmak için kullanıyor ve Facebook hesabınızdan da izinsiz olarak arkadaşlarınıza mesaj gönderiyor ya da paylaşım yapıyor. Bu mesajlar veya paylaşımlardaki bağlantılar ise, tıklayanları da aynı tuzağın içine çekmiş oluyor.

Siz siz olun, arkadaşlarınızdan geliyormuş gibi görünse bile, mesajlardaki bağlantılara tıklarken 2 kere düşünün. Ayrıca eski profilinize döndüreceğini söyleyen uygulamalara da itibar etmeyin; böyle bir şey ne yazık ki mümkün değil…

Önceki Yazı:Şeker Hastalığı Ameliyatla Düzelebilecek
Sonraki Yazı:Fetih 1453 rekor kırdı
1 Yorum
  1. VizyonSesli

    2012 yılına timeline yani zaman tüneli isimli  profil ile girdik. Bu yeni oluşumda bazı sistemsel ve kulanımsal

Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...