Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır ?

Facebook’da 2012 yılına timeline yani zaman tüneli isimli  profil ile girdik. Bu yeni oluşumda bazı sistemsel ve kulanımsal değişiklikler oldu bildiğiniz gibi. Bazılarımız bazı sebeplerden facebook hesaplarını kapatmak istiyor bunun için değişen yeni sistemi de yardımcı olmak için paylaşıyorum.

Facebook hesabınızı kapatmak ve tam olarak silmek için şunları yapın. Hesabınız açık iken https://ssl.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account bu linke tıklayın ve Gönder tuşuna basın. Yalnız
dikkatinizi çekmek istiyorum. Bu işlemden sonra geri dönüş yoktur yüklediğiniz  paylaştığınız herşey kalıcı olarak silinir.

Kullanıcılar facebook hesaplarını çeşitli sebeplerle siliyorlar, kimisi bu sosyal ağ sitesiyle başa çıkamadığı için işleri daha da karıştırmamak için siliyor kimisi de tehlikeli bulduğu için zira gerçekten de istemediğiniz kişiler bir yolunu bulup özel bilgilerinize ulaşabiliyor.

Herşeye rağmen yeni çağın gerektirdiği sosyal dünyada bu işi iyice bilip avantajlarını kullanmak gerekiyor, sizin de bildiğiniz gibi artık iş, aşk, okul, eğlence neredeyse hepsi sosyal paylaşım sitelerine taşındı. Öyle ki bazı kavramlar gerçek hayatta dahi yok, sanal alem gittikçe büyüyor.

Önceki Yazı:Rahim İltihabı Servisit
Sonraki Yazı:Zorunlu eğitim 12 yıla çıkıyor
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...