Dr. Mustafa Eraslan ve Dr. Ömer Coşkun'nun İlaçları Toplatılıyor

Sağlık Bakanlığı, üç ürünü toplatacak
 Bakanlık, reklamların durdurulması için RTÜK’e bildirimde bulunulmasına karar verdi
Sağlık Bakanlığı, “Clavis panax”, “Clavis” ve “Klavis panax” isimli ürünlerin toplatılmasına, reklamlarının acilen durdurulması için de RTÜK’e bildirimde bulunulmasına karar verdi.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Dr. Mustafa Eraslan‘ın “Clavis” ve “Clavis panax”, Dr. Ömer Coşkun‘un ise “Klavis panax” isimli ürünle ilgili bazı televizyon ve radyo kanalları ile internet sitelerinde endikasyon belirtip, gerçeğe aykırı beyanlarda bulunarak tanıtım ve satış yaptığı yolunda şikayetler ulaştığı belirtildi.

Açıklamada, Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Danışma Komisyonu’nun dün konuyla ilgili yaptığı toplantıda konuyu değerlendirdiği ve bazı kararlar aldığı bildirildi.

Buna göre, komisyonun kararında, Dr. Mustafa Eraslan ve Dr. Ömer Coşkun isimli şahısların, “Clavis panax”, “Clavis” ve “Klavis panax” isimli ürünlerin muhtelif televizyon, radyo kanalları ve internet sitelerinde satışını yaptığı, gerçeğe aykırı beyanlarda bulunarak halkı istismar ettiği, yanılttığı, herhangi bir tedavi etkisi olmayan ürünleri para karşılığı satarak menfaat temin ettiği, ayrıca halkın sağlığını bu fiilleri ile tehlikeye düşürdüğü belirtildi.

Söz konusu ürünlerin endikasyon belirtilerek satış ve tanıtımlarının yapıldığı, bu nedenle belirtilen hususlar göz önünde bulundurulduğunda, olası sağlık problemlerinin de önlenmesi amacıyla “Clavis panax” da dahil olmak üzere “Clavis” markalı ürünlerin ve “Klavis Panax” isimli ürünün piyasadan toplanması gerektiği vurgulandı.

Söz konusu ürünlerin mühür altına alınarak satışının engellenmesi için il valiliklerine, her türlü reklamın acilen durdurulması için de RTÜK’e bildirimde bulunuldu.

Önceki Yazı:Aşırı terlemenin nedenleri ve tedavisi
Sonraki Yazı:WordPress Türkçe 3.3 çıktı Hemen Güncelleyin
2 Yorum
  1. kandırıldım

    Bu ömer coşkunun zayıflama hapından aldım(my slimmer)almaz olaydım 1 gr zayıflayamadım,ayrıca sözde hediye edilen şifalı bitkiler ansiklopedisi cd leri boş çıktı.Arkadaşlar bu adamdan kimse bir şey almasın,siz bari kazıklanmayın.

  2. necati akkuş

    bende radyo da reklamını duyup ozoderm saç çıkarma ilacı aldım hiç bir faydasını görmedim telefon açıp sorduğumda biz bu ilacı 1,5 ay önce çıkardıklarını söyleyip beni taklit bir ürün aldığımı söyleyip biz öyle bir ürün çıkarmadığını ifade edip yalanladılar beni

Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...