Deprem bölgesinde telefonla konuşma bedava

Turkcell, Avea ve Türk Telekom, Van’daki vatandaşlar için devreye girdi.

Faturalı ve faturasız tüm müşterilerin telefon hatlarına ücretsiz ek dakika ve SMS yüklemesi gerçekleştirildi

Avea İletişim Hizmetler A.Ş., deprem nedeniyle abonelerinin kesintisiz iletişimlerini sağlamak için farklı şebeke bölümlerine yönelik Acil Müdahale Ekipleri oluşturdu.

Avea’dan yapılan açıklamada, Van’da meydana gelen deprem nedeniyle büyük üzüntü duydukları ifade edilerek, ülke olarak bu depremin en az kayıpla atlatılması dileğinde bulunuldu.

Açıklamada, bölgede yaşanan hatlardaki yoğunluğu azaltmak için Trabzon, Erzurum, Adana ve Konya’dan mobil istasyon ve ek ekip yönlendirmesi yapıldığı bildirildi.

Bölgedeki tüm abonelere acil durumlar için 112 ve 155’i aramaları yönünde mesajlar iletildiği belirtilen açıklamada ayrıca, depremden etkilenen bölgedeki abonelerin mağduriyet yaşamamaları için faturalı ve faturasız tüm müşterilerin telefon hatlarına Avea’dan ücretsiz ek dakika ve SMS yüklemesi gerçekleştirildiği kaydedildi.

Açıklamada, fatura ödenmemesinden dolayı daha önce kullanıma kapatılmış olan hatların açılması için de gerekli çalışmalar yürütüldüğü, önümüzdeki dönemde bölgede hizmet alan müşterilerin fatura ödemelerine ilişkin herhangi bir kapanma yaşanmaması için gerekli işlemlerin gerçekleştirildiği vurgulandı.

Kentte depreme bağlı olarak elektrik kesintisi yaşansa da, elde var olan uzun ömürlü güç kaynağı desteğinden dolayı mobil şebeke çalışmasında herhangi bir aksama olmayacağı ifade edilen açıklamada, ‘Avea olarak kesintisiz iletişim için tüm ekiplerimizle görev başındayız’ denildi.

Türk Telekom bugün ve yarın ücretsiz

Türk Telekom, deprem bölgesindeki abonelerine bugün ve yarın iş, ev ve ankesörlü telefonlardan ücretsiz konuşma desteği sundu.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamada, şirketin, deprem felaketiyle sarsılan Van’da telefon ve internet iletişimini kesintisiz sürdürmeye devam ederken, deprem dolayısıyla mağdur olan müşterilerine de destek olduğu bildirildi.

Açıklamada, bu kapsamda deprem bölgesindeki Türk Telekom müşterileri için ev, iş ve ankesör telefonlarından bugün ve yarın şehir içi ve şehirler arası yönüne yapılan aramaların ücretsiz olacağı belirtildi.

TURKCELL DE BÖLGE HALKINA 100 DAKİKA VERDİ

Turkcell, Van’da, ön ödemeli müşterilerinin acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için, 1 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabilecekleri 100 dakika ve 100 kısa mesaj (SMS) yüklüyor.

Turkcell’den yapılan açıklamada, depremden etkilenen bölgelerde müşterilerin acil durumlarda 112 ve 155 nolu acil durum haberleşme numaralarını aramaları istendi.

Açıklamada, Van’da yaşanan felaket nedeniyle tüm vatandaşlara geçmiş olsun, hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet dilendi.

VODAFONE EKİBİYLE AFET ALANINDA

Vodafone Türkiye, Van’da meydana gelen depremin ardından arama kurtarma faaliyetleri esnasında iletişimin devam etmesi için önlemlerini aldı. Bölgede 2 kriz masası oluşturan operatör, afet alanına 70 kişiden oluşan 35 teknik ekiple hizmet veriyor.

Vodafone Türkiye’den konuya dair yapılan açıklamaya göre ilk aşamada bölgede 11 adet mobil istasyonu devreye sokuldu. Yoğun elektrik kesintisi sebebi ile iletişimin sekteye uğramaması amacıyla baz istasyonlarının da jeneratör desteği ile çalışmasına imkan tanındı.
Açıklamada can ve mal kaybına sebep olan depremden duyulan üzüntü dile getirilirken, “Depremzede vatandaşlarımızın yaralarının acil olarak sarılması için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.” denildi.

Önceki Yazı:Depreme Google desteği
Sonraki Yazı:THY'den ücretsiz Van- İstanbul seferi
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...