Android Uygulamaları Nasıl Kurulur?

Android telefon sahibi birçok arkadaşımız bu konuda sorun yaşamakta bu sebepten dolayı sizlere kısa bir yazı hazırladık. Bu yazımızda sizlere Android telefonunuza nasıl uygulama kurabileceğimizi anlatmak istiyoruz. Anlatım biraz sade olmuş olabilir bu sebepten soracağınız soruları lütfen konu altında belirtiniz. Sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

 

Telefonunuza Android uygulamasını sorunsuz şekilde kullanabilmeniz için, uygulamayı telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir. Öncelikle istediğiniz uygulamayı ister internet üzerinden, isterse Android market üzerinden Android telefonunuza indiriniz. Sonraki adımda telefonunuza indirdiğiniz .apk uzantılı uygulamanın yüklemesini başlatmalısınız. Yükleme işlemini başlattıktan sonra, “Dosyayı yüklemek istediğinizden emin misiniz uyarısı karşınıza çıkacaktır. Bu uyarıyı evet diye işaretledikten sonra, hiçbir işlem yapmadan beklemelisiniz.

Telefon uygulamayı otomatik olarak kısa bir süre içerisinde kuracaktır. Kurulum bitti mesajını aldıktan sonra, indirdiğiniz uygulamayı telefonunuzun ana menüsünde rahatlıkla görebilir ve sorunsuz şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki, Android işletim sistemli telefonun .apk dosyalarını algılayıp, kurulumunu gerçekleştirebilmesi için telefon içerisinde Apk Manager aktif olmak zorundadır. İstediğiniz uygulamayı kurmadan önce, Apk Manager’i yukarıdaki adımlardan yararlanarak kurabilirsiniz. Apk Manager’i kurduktan sonra yukarıdaki bilgilerden yararlanarak uygulamalarınızı aktif edebilirsiniz.

Sd olarak verilen dosyalardaki uygulamaları kurmak için ise, Android uygulamayı size sunan kişilerin uygulamayı nereye atmanız gerektiğini belirtmesi gerekmektedir. Uygulamanın SD dosyalarını gerekli yere taşıdığınız anda sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlamış olacaksınız.

Umarım Android uygulama kurulumu yazımızda ki bilgiler sizlere yeterli olacaktır. Lütfen sorularınızı konu altına belirtiniz.

Önceki Yazı:PES 2012 Demo için Türkçe Spiker indir!
Sonraki Yazı:Asgari ücrete 2012 zammı
1 Yorum
  1. özgür yavuz

    apk manager bilgisayara indirdim ordan telefonun hafıza kartına attım ama uygulamayı nasıl çalıştıracağımı bulamadım uygulama otomatik yüklemiyor sony ericson x10 mini

Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...