Android Kuran-ı Kerim uygulaması

Bugüne kadar yapılmış Kur’an-ı Kerim uygulamaları içerisindeki en kapsamlı ve en işlevsel bir android uygulama olan Kur’an-ı Kerim benzersiz özellikleri ile bütün kullanıcıların beğensini topluyor. Kur’an-ı Kerim’in tamamını içinde barındıran uygulama aynı zamanda 5 farklı dilde mealde içeriyor. Türkçe için Elmalılı Hamdi Yazır ve Hayrat Vakfı olmak üzere iki farklı meal bulunuyıor.

 

 

Sesli dinleme
Uygulama sayesinde okuduğunuz sayfayı sesli olarak dinleyebiliyorsunuz da. Sesli dinleme özelliği internet üzerinden indirilen ses paketleri sayesinde oluyor. Bu şekilde Kur’an-ı Kerim’i ister Kabe imamlarından isterseniz de Medine imamlarından dinleyebilirsiniz. Bunun yanında Abdussamed, Saad El Ghamidi, Davut Kaya, Tayyar Altıkulaç, Hasan Hüseyin Varol ve İlhan Tok gibi hafızaların sesinden de Kuran dinleyebilirsiniz. Sesli okuma sırasında, Kur’an-ı Kerim’i sesli okuyan kişi bir sonraki sayfaya geçtiğinde uygulama da mevcut sayfayı otomatik olarak değiştiriyor.

Ortak hatim yapma
Uygulamanın en güzel özelliği de uygulamayı kullananlarla birlikte ortaklaşa hatim indirebilme özelliği. Hatim butonuna basarak boşta kalan cüzleri alabilir ve dünyanın dört bir yanında bulunan hiç tanımadığınız müslümanlarla birlikte ortak bir hatim yapmış olursunuz.

Kolay kullanım
Uygulamanın özelliği sayesinde isterseniz direkt olarak bir sureye, isterseniz bir sayfaya veya bir cüze geçiş yapabilirsiniz. Aynı zamanda Kuran sayfasına basılı tuttuğunuzda sayfalar hızlıca kaymakta. Bu konuda yapılan en iyi uygulamalardan biri olan Kur’an-ı Kerim uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Önceki Yazı:Facebok Zaman Tünelinden Çıkış
Sonraki Yazı:Gıdada hile yapan 6 firma
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...