Android 4.0 için Adobe Flash Player Geliyor!

Adobe şirketi yaptığı açıklamalar ile mobil cihazlara verdiği desteği bitireceğini bildirmişti. Tabi ki bu gün bir istisna yaşandı, o istisna ise Android Ice Cream Sandwich desteği sağlayacaklarını açıklamak oldu. Tabi ki bu açıklama da şuna da değinildi:”bundan ötesi yok”.

Adobe, Android 4.0 için yıl sonuna kadar çıkaracağını belirttiği Flash playerinden sonra kesinlikle güncelleme veya yeniden yayımlama yapmayacağını belirtti. Tabi ki birçok akıllı telefon üretici firma ne zaman Android Ice Cream Sandwich güncellemesi yayınlayacağını belirtmediği için kullanıcılar şimdilik rahatlıkla eski versiyonlarında Adobe Flash Playeri kullanabilecekler. Aslında firmaların güncelleme haberlerinin vermemesi bizi biraz da olsun eski modellerde güncelleme yapmak istemedikleri duygusuna kaptırıyor. Hatta yeni çıkan modellerde bile şimdilik Android’in yeni sürümü yer almıyor.

Android açık kaynak kodlarını dağıttığı şu günlerde firmaların açıklama yapmaması biraz şüphe uyandırsa da, custom rom dediğimiz firma yetkililerinin haricinde üretilen romlar sayesinde Android 4.0 keyfi yaşanacağa benziyor. Tabi ki bu romlar ile telefonlarımız ne kadar stabil çalışacak orası da tartışma konusu.

Sözün sonuna gelirken Adobe’un yaptığı bu son hamle ile Google açısından iyi bir gün sonu olarak görünmekte. Birçok kullanıcı Adobe’un yaptığı açıklamalar doğrultusunda Android 4.0′ı desteklemeyeceğini düşünmüştü ama bu düşünce şimdilik rafa kaldırdı ve Android kullanıcılarına rahat bir nefes aldırdı.

Önceki Yazı:Suriye'de Türk hacılarının taşındığı otobüse silahlı saldırıda bulunuldu
Sonraki Yazı:WordPress Ücretsiz Alltuts Teması
1 Yorum
  1. murat kaan

    süperrr….

Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...