Adobe Flash Player 11.1 Android Sürümü Yayınlandı

Adobe, hafta içinde yaptığı açıklamada; Flash Player‘ın artık mobil cihazlar için destek vermeyeceğini, bunun yerine HTML5 üzerine yoğunlaşacaklarını duyurmuştu.

Fakat, hata düzeltmeleri ve güvenlik geliştirmeleri için güncellemeleri yayınlamaya devam edeceklerini açıklayan Adobe, Android ve BlackBerry PlayBook’lar için Flash Player 11.1 güncellemesini yayınladı…

Adobe bildiğiniz gibi; Apple ile yaşanan çeşitli sorunlardan dolayı Flash Player desteğini iPhone, iPad ve iPod Touch cihazları için vermiyordu. Android için ise başından beri Flash desteği sunan ve hatta full html browsing imkanı sunan Adobe, geçtiğimiz günlerde mobil cihazlar için artık Flash Player desteği vermeyeceğini açıklamıştı.

Adobe, Flash Player yerine mobil dünyanın geleceği olarak görülen HTML5 üzerine yoğunlaşacağını da vurgulamıştı. Tabi, şuanki Flash Player Android uygulaması için de güvenlik geliştirmelerinin ve hata düzeltmelerinin yeni yayınlanacak güncellemelerle düzeltileceğinin sözünü vermişti.

Bugün ise; Android Market’te Flash Player uygulamasının 11.1 sürümü yayınlandı. Ayrıca, BlackBerry PlayBook’lar için de güncelleme yayınlandı. Adobe’nin söylediği kadarıyla; güncellemeler gelmeye devam edecek (sadece hata düzeltme ve güvenlik güncellemeleri).

Flash Player uygulamasını Android Market üzerinden buraya tıklayarak indirebilirsiniz

Önceki Yazı:Android Telefonunuzu Modem Olarak Kullanma
Sonraki Yazı:Windows Phone 7.5 işletim sistemiyle çalışan ilk Nokialar görücüye çıktı.
Bir yorum yazın
Siz de görüşünüzü belirtebilirsiniz...